W Kosakowie odbędzie się promocja książki o Lechu Bądkowskim

Dziennikarz , 12 lutego 2020

Był działaczem politycznym i społecznym, pisarzem, dziennikarzem i miłośnikiem Kaszub. Lech Bądkowski jest bohaterem książki, która w przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowana na spotkaniu w Kosakowie.

„Jej autorką jest jego córka Sławina Kosmulska. Bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego” to lektura nietypowa” – czytamy w zaproszeniu na spotkanie. Osobiste refleksje piszącej przeplatane są zachowaną korespondencją, wspomnieniami i fragmentami powieści Lecha Bądkowskiego oraz wspomnieniami mamy i babci autorki. Uzupełniono je licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL na potrzeby Służby Bezpieczeństwa, których kopie Sławina Kosmulska otrzymała na początku tego wieku z Instytutu Pamięci Narodowej.

Promocja publikacji odbędzie się 20 lutego o 18:00 w Checzy Nordowych Kaszubów w Kosakowie. Przypomnijmy, że Lecha Bądkowskiego patronem roku ustanowili gdańscy radni w setną rocznicę jego urodzin. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: