„Samochodówka” i zespół szkół w Redzie z nowymi budynkami

Dziennikarz , 8 kwietnia 2024

fot. powiatwejherowski.pl
Klëka Radia Kaszëbë 8.04.2024, 6:55

W powiecie wejherowskim szykuje się rozbudowa dwóch szkół ponadpodstawowych. Nowe budynki z łącznikami powstaną przy tzw. „samochodówce” w Wejherowie i Powiatowym Zespole Szkół w Redzie

– Prace mają się rozpocząć po maturach – zapowiada starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius. Mają być przeprowadzone w czasie demograficznego „dołka” i w przygotowaniu na wyż w następnym roku szkolnym. W obu budynkach oprócz sal lekcyjnych i pracowni zawodowych będą też m.in. biblioteki. W Redzie dodatkowo powstanie sala gimnastyczna, a do zajęć praktycznych wykorzystany będzie też dach.  Powstanie na nim „zielone laboratorium” ze szklarnią i pasieką. Inwestycja w Wejherowie ma kosztować 15 mln zł, w Redzie natomiast 24 mln zł.

Oba budynki mają powstać do jesieni przyszłego roku. To kontynuacja rozwoju powiatowej bazy oświatowej. W tej chwili prace są prowadzone w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: