W sobotę po raz pierwszy odbędzie się Konferencja Sołtysów Pomorza

Dziennikarz , 19 października 2022

fot. Sołtysi Pomorza
Klëka Radia Kaszëbë, 19.10.2022, 08:55

Sołtysi będą się dzielić doświadczeniami oraz debatować na temat wyzwań jakie się przed nimi stawia. W sobotę zjadą do gminy Pruszcz Gdański z całego Pomorza.

Z prelekcjami na konferencji wystąpią samorządowcy i przedstawiciele organizacji zajmujących się wspieraniem wsi. Będzie też były Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Sołtysi Pomorza z siedzibą w Radunicy. – Działamy od marca tego roku – mówi jego prezes Michał Nowak. Na konferencję są jeszcze ostatnie, wolne miejsca. Udział jest bezpłatny.. – Rozmawiać będziemy o wszystkim co związane jest z pomorską wsią – dodaje Michał Nowak.

Konferencja Sołtysów Pomorza odbędzie się w sobotę w Cieplewie w gminie Pruszcz Gdański. By wziąć w niej udział wystarczy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny.  Do tematu wrócimy jeszcze po 16.00 podczas programu Na widnikù Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist