Wodniacy mogą się zgłaszać na siódmą Żeglarską Paradę Świętojańską z Gdyni do Gdańska

Dziennikarz , 16 maja 2023

fot. UM Gdyni

Pomorski Związek Żeglarski ogłosił zapisy na Żeglarską Paradę Świętojańską. Siódma edycja tego wydarzenia odbędzie się 24 czerwca. Organizowana jest w ramach gdyńskiego Święta Morza.

Pierwsze trzy parady odbyły się nocą, a jednostki były podświetlane. Kolejne odbywały się za dnia i tak będzie też i tym razem. W ostatnią sobotę czerwca żaglowce i jachty razem przepłyną z Gdyni do Gdańska. Flagowym żaglowcem będzie „Generał Zaruski” – ogłosili organizatorzy i zachęcają właścicieli jednostek, by mu towarzyszyli. Start parady planowany jest w samo południe w Gdyni. Uczestnicy popłyną w kierunku Orłowa, Sopotu i Brzeźna, by ok. godziny 16:00 pojawić się przy Polskim Haku. Jachty będzie można oglądać przy Targu Rybnym w Gdańsku i okolicach kładek przez Motławę. Na jachcie „Bryza H” zostanie zainstalowana scena, na której odbędzie się koncert szantowy.

Program będzie opublikowany na oficjalnej stronie Żeglarskiej Parady Świętojańskiej. Tam też jest informacja, jak skontaktować się z jej koordynatorem.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist