Wskazali blisko 700 miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dziennikarz , 8 stycznia 2019

Mieszkańcy powiatu kościerskiego wskazali w ubiegłym roku blisko 700 miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W miniony weekend w takich właśnie miejscach policjanci zabrali prawa jazdy kierowcom naruszającym przepisy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie, które mamy do dyspozycji od dwóch lat. Służy do wskazywania niewłaściwych zjawisk i zachowań wzbudzających powszechny sprzeciw czy poczucie zagrożenia. Wskazywane są na przykład miejsca, gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów albo nieprawidłowo parkują oraz złe oznakowania dróg. Można też m.in. zgłaszać zakłócenia porządku i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Ważne by wskazywać zdarzenia, które w dany miejscu zdarzają się często. W powiecie kościerskim przez cały ubiegły rok było 679 zgłoszeń, wszystkie sprawdzili policjanci. Potwierdziło się ponad 60 % wskazanych nieprawidłowości. Dotyczy to m.in. miejsca na drodze krajowej nr 221 w Nowym Klinczu.

W ubiegły weekend funkcjonariusze z kościerskiej drogówki zatrzymali 48-latkę, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 104 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy. Z uprawnieniami pożegnał się też 47-latek z powiatu kościerskiego, który w Bożym Polu jechał za szybko o 57 km/h.

Klëka Radia Kaszëbë, 08.01.2019 | Foto: pomorska.policja.gov.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: