Skatepark w Rewie, rekreacja w Dębogórzu

Dziennikarz , 21 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.05.2021 07:55

W gminie Kosakowo mają powstać dwa nowe miejsca do rekreacji. Na skatepark w Rewie trzeba będzie trochę dłużej poczekać, ale urządzanie skweru w Dębogórzu może się już rozpocząć.

Prace przy ulicy Pomorskiej mają potrwać cztery miesiące. – W Dębogórzu postanie miejsce do aktywnego wypoczynku wraz z chodnikami, oświetleniem i fragmentem ścieżki rowerowej – mówi zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki – co uatrakcyjni miejscowość zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Budowa skweru w Dębogórzu kosztuje blisko 700 tys zł, z czego 43% pokryje unijne dofinansowanie. Na skatepark w Rewie gmina przeznaczyła 280 tys zł z własnego budżetu. To okazało się za mało, bo wszystkie oferty wykonawców przekroczyły kosztorys. Dlatego do drugiego przetargu zmieniono projekt.

W przyszłym tygodniu okaże się, czy zmiana projektu umożliwi budowę skateparku w Rewie. W poniedziałek mija termin składania ofert.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: