ZUS przywraca bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników

Dziennikarz , 12 maja 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił badania bezpośrednie przez lekarzy orzeczników. Klienci są indywidualnie zawiadamiani o terminie i miejscu.

Bezpośrednie badania były zawieszone od 16 marca. We wszystkich tych sprawach, w których to możliwe, lekarze orzekali i orzekają zaocznie na podstawie dokumentacji. Obecnie ZUS stopniowo przywraca normalny tryb pracy, uwzględniający badania bezpośrednie. Proces ten jest jednak stopniowy, dostosowany do aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej na terenie działania poszczególnych jednostek ZUS, m.in. liczby zachorowań na koronawirusa w danym regionie.

Czasowe orzeczenia lekarskie, stanowiące podstawę do wypłaty rent i świadczeń rehabilitacyjnych, są przedłużane na 3 miesiące na podstawie Tarczy Antykryzysowej – jeśli ich ważność upłynęła lub upłynie w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego lub w ciągu 30 dni po odwołaniu tego stanu. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku o świadczenie na dalszy okres przed upływem terminu ważności tego orzeczenia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: