CAVALIADA SOPOT | 20-23 I

ERGO ARENA [Sopot]


Zaplanuj wydarzenie
Data: 20 stycznia 2022
Godzina: 10:00
Sprawdź dojazd : ERGO ARENA
Adres: Sopot
Program

Radosław Kulupa – dyrektor CAVALIADA Tour

Kilkaset koni, jeźdźcy z całej Europy i cztery dni pełne sportowych emocji – tak zapowiada się pierwsza edycja zawodów jeździeckich CAVALIADA Sopot. Hala ERGO ARENA zamieni się w wielki parkur, na którym zostaną rozegrane konkursy w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW i powożeniu.

Co kryje się pod nazwą CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to cykl zawodów jeździeckich rozgrywanych w czterech miastach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To święto miłośników koni, które łączy elementy sportowej rywalizacji, show oraz targów. Co sprawia, że cieszy się taką popularnością i dlaczego jest idealna dla całych rodzin?

Od 2010 r., kiedy to wprowadzono markę CAVALIADA, impreza organizowana przez Grupę MTP, przyciąga na start coraz więcej zawodników ze światowej czołówki, a także najlepszych Polaków. Poza sportem na najwyższym poziomie CAVALIADA to także ciekawe widowiska i interesujące pokazy oraz Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. W ofercie znaleźć można sprzęt dla koni, do stajni, odzież jeździecką, pasze, smaczki, akcesoria do pielęgnacji koni, a także akcesoria dla psów.

Niewątpliwym atutem CAVALIADY jest program, który zakłada prezentację czterech jeździeckich konkurencji w najbardziej widowiskowej i przyjaznej w odbiorze odsłonie. Kibice mogą oglądać wymagające konkursy w skokach przez przeszkody, eleganckie i pełne klasy ujeżdżenie, najlepszych powożeniowców zaprzęgami czterokonnymi, wkkwistów na krosie w hali (CAVALIADA to jedyne zawody w Polsce, gdzie zawodnicy WKKW mogą wystartować zimą w hali) oraz dzieci na kucach w konkursie CAVALIADA Future. 

– Dla nas CAVALIADA to wyjątkowe widowisko sportowe łączące całe środowisko jeździeckie, wypełnione z każdej strony przez rzeszę kibiców, zawodników czterech konkurencji, sponsorów i partnerów, przedstawicieli branży, wystawców, media. To wszystko składa się na wyjątkową atmosferę i niezapomniane emocje. Bardzo się cieszymy, że ten potencjał został zauważony przez Miasto Sopot. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta możemy dalej rozwijać nasz projekt – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

W najważniejszej konkurencji CAVALIADY, czyli skokach przez przeszkody, program skonstruowany jest tak, aby klasyczne konkursy przeplatały się z rozrywkowymi. Te drugie mają na celu pokazać skoki przez przeszkody w najbardziej emocjonującej odsłonie. Są to: Potęga Skoku, Venus vs. Mars, sztafeta czy popularny konkurs ścigany pod nazwą „Speed & Music”. W Potędze zasady są proste – wygrywa ten, kto skoczy najwyżej przez imponujących rozmiarów czerwony mur. Często osiąga on wysokość ponad 2 metrów. Venus vs. Mars to rywalizacja kobiety kontra mężczyźni. W każdym z etapów startować będą dwie drużyny składające się z ośmiu amazonek i ośmiu jeźdźców. Zawodnicy podczas 60-sekundowego przejazdu będą wybierać do skoków przeszkody, w których wartość w punktach będzie odzwierciedlała ich trudność. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podjęcia przez zawodników ryzyka skoczenia jokera już po zamkniętym czasie. Wygra ta drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów.

Kolejną atrakcją jest sztafeta. Tutaj tworzone są zespoły i liczy się łączny czas całego teamu. Każda drużyna składa się z trzech osób: jednego dorosłego zawodnika, który startuje zamiast na koniu to w… samochodzie oraz dwóch zawodników CAVALIADY Future startujących na kucykach. Ostatnim z konkursów dodatkowych jest wspomniany konkurs szybkości „Speed & Music”. Tutaj zawodnicy jeżdżą niezwykle szybko, gdyż każda zrzutka przeliczana jest na karne sekundy. To jedyny konkurs, w którym wygrać można, zrzucając drąg z przeszkody. Dodatkowo, w przeciwieństwie do pozostałych konkursów, w których muzyka jest tylko przyjemnym tłem, podczas „Speed&Music” jest bardzo głośna i skoczna, zachęcając jeźdźców do jeszcze szybszej jazdy.

W najważniejszym z konkursów – Grand Prix – wysokość przeszkód  sięga 160 cm. Zawodnicy najpierw pokonują parkur podstawowy i tylko Ci, którzy przejadą bezbłędnie, dostają się do rozgrywki w której walczą o zwycięstwo. Pula nagród w tym konkursie to ponad 100 tysięcy złotych. 

Cztery dni wypełnione konkursami od rana do wieczora, cztery konkurencje, pokazy oraz Targi – to wszystko czekać będzie na kibiców w dniach 20-23 stycznia 2022 po raz pierwszy w historii na ERGO ARENIE. Bilety można kupić na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2022.html

Current track

Title

Artist