LOTTO Triathlon Energy | 29 V

[Gniewino]


Zaplanuj wydarzenie
Data: 29 maja 2022
Adres: Gniewino
Program

Gniewino po raz kolejny otworzy cykl LOTTO Triathlon Energy! Impreza ze słynnym podjazdem odbędzie się 29 maja 2022 roku (niedziela). Zgłoszenia na zawody w Gniewinie ruszyły 6 grudnia.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny otwieramy sezon triathlonowy na Pomorzu właśnie w Gniewinie. Mam jednocześnie nadzieję, że życie wróci już do normalności i w Gniewinie ponownie będzie z nami ponad 500 zawodników. Szykujemy kilka niespodzianek i dodatkowych atrakcji, o których będziemy sukcesywnie informować w naszych mediach społecznościowych – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło

Gniewino to trasa pływacka w jeziorze Żarnowieckim, trasa kolarska ze słynnym podjazdem pod zbiornik oraz płaska trasa biegowa. Wszystko zaczyna się i kończy na terenie Stolemowej Groty w Nadolu, bowiem tutaj zlokalizowana jest strefa zmian, a także start, meta, strefa expo i strefa finiszera. 

– Zawody triathlonowe już od sześciu lat goszczą w naszej gminie i wpisują się w kalendarz wydarzeń sportowych na terenie gminy Gniewino. W nowoczesnych społeczeństwach ery globalizacji sport jest jedną z ważnych wartości kulturowych, wpływających na rozwój człowieka, jego zdrowie i jakość życia. Z tych względów Gniewino jest żywotnie zainteresowana rozwojem i upowszechnianiem różnych form sportu. Serdecznie zapraszam do sportowej rywalizacji na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Gniewino – Zbigniew Walczak.

Podczas imprezy w Gniewinie tradycyjnie wyłonimy najlepszą góralkę i najlepszego górala w triathlonie. Na odcinku podjazdu pod zbiornik wprowadzony zostanie dodatkowy pomiar czasu. Zawodnicy na dystansie połówki pokonają podjazd 4 razy, na ćwiartce dwukrotnie a na najkrótszym dystansie jeden raz. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.TriathlonEnergy.pl

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Current track

Title

Artist