Paweł Nowak – koncert | 18 XI

Stacja Kultura [Lębork]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 18 listopada 2022
Godzina: 19:00
Sprawdź dojazd : Stacja Kultura
Adres: ul. Dworcowa 8 Lębork
Program

Koncert akordeonowy w Stacji Kultura

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert muzyki akordeonowej w wykonaniu Pawła Nowaka. Na koncert tego wybitnego i cenionego wirtuoza akordeonu zapraszamy w piątek, 18 listopada 2022 roku do Stacji Kultura przy ulicy Dworcowej 8 w Lęborku.

Początek o godzinie 19. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fegata.pl

Paweł Nowak to akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer i kolekcjoner akordeonów. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się każdego roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów. 

Koncertuje w kraju i Europie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif, Aerophonic i Almost Jazz Group. Od 2009 roku współpracuje z Dorotą Lulką tworząc wspólnie z nią ceniony w całej Polsce projekt „Piaf po polsku”. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Current track

Title

Artist