POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY | 23 IX

stanica wodna PTTK [Wdzydze Kiszewskie]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 23 września 2022
Godzina: 10:00
Sprawdź dojazd : stanica wodna PTTK
Adres: Wdzydze Kiszewskie
Program

Białe żagle we Wdzydzach – w regatach rywalizować będą uczniowie i samorządowcy

Zapraszamy na Pierwsze Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, które odbędą się 23 września 2022 r. na Jeziorze Wdzydze. Impreza zorganizowana została w ramach Programu Edukacji Morskiej „Pomorskie Żagle Wiedzy”, a regaty będą realizowane na łódkach zakupionych w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem”.

Impreza odbywać się będzie w godz. 10.00 – 16.00 w sąsiedztwie Centrum Usług Turystycznych przy ul. Stolema we Wdzydzach Kiszewskich.

W regatach wystartują zarówno młodzi adepci żeglarstwa ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej, jak i włodarze pomorskich gmin. Atrakcji nie zabraknie również na lądzie. Na terenie stanicy wodnej PTTK zorganizowany zostanie piknik edukacyjny. Swój udział w imprezie potwierdziło 26 drużyn gminnych (ponad 330 dzieci), a także liczni samorządowcy (ok. 50 osób). Ci ostatni zmierzą się ok. godz. 14.00 w specjalnym wyścigu, w którym wystartuje również marszałek Mieczysław Struk.

UWAGA: zarówno regaty, jak i piknik edukacyjny mają charakter zamknięty – mogą w nich brać udział jedynie zarejestrowani wcześniej uczestnicy.

Województwo pomorskie to 315 kilometrów linii brzegowej, setki jezior i rzek. Mamy więc doskonałe warunki do rozwoju żeglarstwa. Dlatego samorząd województwa pomorskiego stawia na edukację morską, którą warto zaczynać od najmłodszych lat. Temu właśnie służy Program Edukacji Morskiej „Pomorskie Żagle Wiedzy”, realizowany dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Uczestniczy w nim 120 szkół z całego regionu – łącznie ok. 7 tys. uczniów i 750 nauczycieli. Młodym adeptom żeglarstwa w pomorskich gminach i powiatach służy też sto łodzi żaglowych, które pomorski samorząd zakupił z okazji stulecia zaślubin Polski z morzem. Wartość projektów edukacji morskiej i żeglarskiej w ramach Pomorskich Żagli Wiedzy to ponad 12 milionów zł.

Current track

Title

Artist