WIRTUALNA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI | 25 IX

Dziedziniec Kościoła pw. WNMP [Żukowo]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 25 września 2022
Godzina: 14:00
Sprawdź dojazd : Dziedziniec Kościoła pw. WNMP
Adres: Żukowo
Program

Wyrusz  w wirtualną podróż i zobacz jak mieszkały norbertanki!

Już 25 września o godz. 14.00 na dziedzińcu Kościoła pw. WNMP odbędzie się inauguracja projektu w technologii VR „Podróż do przeszłości – odbudowujemy klasztor żukowskich norbertanek!”

Dzięki nowemu rozwiązaniu technologicznemu VR (wirtualna rzeczywistość) będzie możliwość wirtualnego zwiedzania nieistniejącego już klasztoru sióstr norbertanek. Wygenerowanie trójwymiarowej przestrzeni pozwoli doświadczyć efektu świata wirtualnego w sposób rzeczywisty. Dzięki temu będzie można poruszać się po budynku, zwiedzać jego pomieszczenia, dotykać i oglądać wirtualne przedmioty, a nawet usłyszeć śpiewy sióstr norbertanek!

Wirtualnemu zwiedzaniu klasztoru będą towarzyszyć warsztaty inspirowane rzemiosłem sióstr, czyli warsztaty haftu kaszubskiego szkoły żukowskiej i warsztaty kaligrafii gotyckiej. Ponadto o godz. 16 będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem Kościoła pw. WNMP i Muzeum Norbertanek Żukowskich z przewodnikiem.

Projekt potrwa do 9 października. We wtorki i czwartki w godzinach 17.00-19.00 będzie możliwość wirtualnego zwiedzania klasztoru, a w dniach 2, 8 i 9 października w godzinach 14.00-18.00 zwiedzanie wirtualne będzie połączone z rzeczywistym zwiedzaniem Kościoła i Muzeum (godz. 16.00) oraz warsztatami.

Na wirtualną podróż do przeszłości zaprasza Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z partnerami projektu: Parafią pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie, Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Biskupa z Miry Świętego Mikołaja w Żukowie.

Więcej o projekcie i regulamin na: www.okis-zukowo.pl

Ośrodek Kultury i Sportu – Wyrusz z nami w wirtualną podróż i zobacz jak mieszkały norbertanki! (okis-zukowo.pl)

Current track

Title

Artist