Jest szansa dla szkoły w Celbowie

Written by on 15 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 15.05.2019 12:55

Jest szansa dla likwidowanej szkoły podstawowej w Celbowie w gminie Puck. Jej dalszym prowadzeniem jest zainteresowany Artur Jabłoński, właściciel prywatnej placówki w Wejherowie.

Pod koniec kwietnia Rada Gminy Puck zdecydowała o likwidacji podstawówki w Celbowie, jednocześnie deklarując pozostawienie budynku w służbie mieszkańcom. Jak tłumaczy Artur Jabłoński – w miejscu działającej do wakacji szkoły, mogłaby powstać nowa, prywatna placówka bez ryzyka przerwania nauki.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Celbowie o profilu cyfrowo – medialno – językowym miałaby być bezpłatna i utrzymywać się wyłącznie z subwencji przekazywanej przez gminę. Artur Jabłoński ma nadzieję, że z czasem dzieci uczęszczających do placówki będzie przybywać i zainteresują się nią rodzice z innych miejscowości.

Teraz ruch należy do radnych gminy Puck. Wójt Tadeusz Puszkarczuk informuje, że decyzja w sprawie dalszych losów Szkoły Podstawowej w Celbowie zostanie podjęta do końca maja na sesji. W przypadku zgody radnych na dalszą działalność nauczyciele nie stracą pracy, a dzieci będą mogły kontynuować naukę po wakacjach, choć już w nowej prywatnej placówce.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background