Można zgłaszać kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Dziennikarz , 18 lutego 2020

Dla kogo Kaszubska Nagroda Literacka? Na zgłoszenia kandydatów czeka Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Ogłoszono nabór.

Kaszubska Nagroda Literacka przyznawana jest za szczególne dokonania literackie w języku kaszubskim. Dotyczy to również tłumaczeń na kaszubski lub całokształtu pracy literackiej w tym języku. To już trzecia edycja. Jako pierwszy wyróżniony został poeta, prozaik, tłumacz i publicysta Stanisław Janke – za całokształt twórczości. W ubiegłym roku nagrodzono Krystynę Lewnę za opowiadania publikowane w literackim dodatku miesięcznika „Pomerania”.

Prawo do zgłaszania kandydatów przysługuje m..in.: instytucjom i stowarzyszeniom zajmującym się literaturą i kulturą kaszubską oraz wydawnictwom, mediom, bibliotekom, wyższym uczelniom humanistycznym i badaczom literatury kaszubskiej. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy nadsyłać na adres Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej do 04 września. Kaszubska Nagroda Literacka wręczana jest w czwartym kwartale każdego roku podczas uroczystej gali, wspólnie z Pomorską nagroda Literacką „Wiatr od morza”.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background