W Lęborku na Placu Kopernika powstanie teren do rekreacji

Dziennikarz , 4 lutego 2020

W serwisie internetowym Lęborka opublikowano wizualizację zmian na Placu Kopernika. Mają być one wykonane jeszcze w tym roku. Mowa o placu przed zabytkowym kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Dziś korzystają zeń piesi zmierzający do szkoły, kościoła czy w kierunku centrum miasta. Po przebudowie ta przestrzeń zyska funkcje reprezentacyjne i rekreacyjne. Według zaprezentowanej koncepcji na Placu Kopernika zostanie wyłożona nowa nawierzchnia z granitowej kostki.

Wzdłuż ulicy w kilku miejscach wykonane zostaną zatoki do parkowania, a od strony ulicy Stryjewskiego także nowe przejście dla pieszych. Plac ma być też miejscem wypoczynku, dlatego będą na nim trawniki, 17 drzew oraz krzewy. Przy kościele pod wezwaniem maryjnym projektant przewidział zastosowanie roślin kwitnących na biało i niebiesko. Całość uzupełnią ławki z drewnianymi siedziskami na ceglanych murkach oraz 35 stylowych lamp.

Plac Kopernika ma się zmienić jeszcze tego roku w ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat”. Miejski samorząd prowadzi przetarg na wykonanie prac. Wizualizację można obejrzeć w oficjalnym serwisie internetowym Lęborka.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background