30 lat temu odbyły się pierwsze wybory samorządowe po upadku PRL-u

Dziennikarz , 27 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.05.2020 09:55

Pracę w samorządzie można porównać w wielu aspektach do prowadzenia firmy – ocenia wójt gminy Stężyca. Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

Ustanowiono go w 2000 roku w rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w powojennej historii Polski. Było to dokładnie 30 lat temu. Lokalne społeczności wykorzystały ten czas na podnoszenie jakości życia mieszkańców. Znana jest z tego m.in. gmina Stężyca, m.in. nagrodzona w prestiżowym konkursie Top Inwestycje Komunalne za stworzenie oferty rekreacyjnej i nowych przestrzeni publicznych. Tomasz Brzoskowski w samorządzie działa od ponad dwudziestu lat, korzystając m.in. ze swojego doświadczenia biznesowego.

Do świętowania 30 rocznicy samorządności przez wywieszanie flag zachęcają wspólnie pomorski marszałek i prezydent Gdańska. Oboje wezmą udział wieczorem w debacie, razem z prezydentami Sopotu i Gdyni oraz wójtami gmin: Sierakowice i Linia.

Spotkanie będzie transmitowane od 18:00 na portalu gdansk.pl.

Rozmowy z wójtem gminy Stężyca o pracy w samorządzie będzie natomiast można posłuchać u nas po 16:00 w audycji Na Widniku Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist