60 tysięcy złotych z ARiMR na małe gospodarstwa

Dziennikarz , 4 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 04.06.2019 12:55

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wystartował nabór wniosków na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Po 60 tys. zł., do 29 czerwca mogą zgłaszać się rolnicy i ich małżonkowie, którzy nie ukończyli 40 roku życia i prowadzą gospodarstwo o powierzchni minimum 1 ha.

Szczegóły tłumaczy zastępca kierownika biura działań premiowych w gdyńskim ARiMR. Jak wyjaśnia Marek Zając pieniądze mogą być przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń do produkcji oraz budowę, remont czy modernizację budynków służących do produkcji rolnej. Pomoc będzie wypłacana w dwóch ratach po 48 i 12 tys. zł.

– Co najważniejsze, dzięki tegorocznym zmianom, wsparcie mogą otrzymać także osoby nie ubezpieczone w KRUS – tłumaczy Marek Zając z gdyńskiego ARiMR.

Polega to na tym, że minimum 25 procent dochodu lub przychodu musi być osiągane z działalności rolniczej. Dodatkowym warunkiem, który należy spełnić podczas korzystania ze wsparcia, jest wzrost ekonomicznej wielkości gospodarstwa o co najmniej 20 procent. Pomoc przysługuje w kolejności wynikającej z sumy punktów, przyznanych na podstawie określonych kryteriów. Wnioski można składać do 29 czerwca, a szczegóły dostępne są na stronie internetowej oraz profilu facebookowym pomorskiego ARiMR.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: