68 stacjonarnych punktów poboru wymazów działa w naszym województwie

Dziennikarz , 2 lutego 2022

Godziny otwarcia są na bieżąco dostosowywane do zmieniającej się sytuacji epidemicznej.

W województwie działa ponadto 20 wyjazdowych zespołów wymazowych. Jak informuje Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ chęć wykonywania szybkich testów antygenowych w naszym regionie zadeklarowało 5 aptek i jeden punkt wymazowy. W całej Polsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni otwarto blisko 160 nowym punktów wymazów. W sumie jest ich ponad 800. NFZ udostępnił w internecie poradnik dotyczący postępowania przy pierwszych objawach infekcji. Opisano w nim m.in. jak samodzielnie zapisać się na test PCR oraz kto może wystawić zlecenie i jak przygotować się do pobrania wymazu. Przypomniano także o możliwości korzystania przez chorych z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, programu Domowej Opieki Medycznej oraz bezpłatnej infolinii.

By skorzystać z przewodnika wystarczy wejść na stronę Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i „kliknąć” niebieski baner „Przeziębienie, a może Covid-19?”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: