7 mln zł na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, dotacje otrzymają m.in. powiaty: kościerski, bytowski i kartuski

Dziennikarz , 29 marca 2023

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Prawie 7 mln zł na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami rozdzielił samorząd naszego województwa.

13 dotacji pochodziło ze środków z PFRON-u będących w jego dyspozycji. Pieniądze trafiły m.in. do Gdańska, Kościerzyny, Bytowa i Kartuz. Mają wesprzeć prace budowlane w obiektach służących opiece i rehabilitacji.

Najwięcej otrzymała Fundacja Hospicyjna, 1 mln 900 tys. zł na powstające Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Placówka będzie udzielać pomocy ciężko chorym dzieciom i dorosłym w formie opieki hospicyjnej i dziennej oraz dwutygodniowych turnusów. Na drugim miejscu jest powiat kościerski. Otrzymał ponad 1 mln 600 tys. zł na budynek mieszkalny na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie. Trzecia co do wielkości dotacja to 860 tys. zł dla powiatu bytowskiego na adaptację budynku na cele Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bytowie. W Kartuzach wykorzystają 630 tys. zł na rozbudowę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wszystkie dofinansowane zadania mają być zakończone do listopada tego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: