W Muzeum Ziemi Puckiej wystawy czasowe zostaną na dłużej. Placówka jest otwarta do zwiedzania.
Dziennikarz S. Bartosik, 4 lutego 2021
Muzeum Ziemi Puckiej wydłużyło terminy udostępniania wystaw czasowych. Placówkę i jej oddziały można odwiedzać z zachowaniem reżimu sanitarnego.
W oddziale „Kamienica Mieszczańska” prezentowana jest ekspozycja przygotowana z okazji setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Oprócz generała Józefa Hallera i Antoniego Abrahama przywołano tam takie osoby jak: działacz i społecznik z Pucka Antoni Miotk, kaszubski działacz społeczny i lekarz dr Józef Żynda oraz uczestnicy zaślubinowego rejsu – rybak Jakub Myślisz i rolnik Leon Torliński. Z kolei w Oddziale „Szpitalik” poznać można „Pasje Józefa Budzisza, twórcy Małego Muzeum Rybackiego w Pucku.” Izbę Rybacką założył w rodzinnym domu, w latach 60 i 70 ubiegłego wieku odwiedzało ją około 15 tys osób rocznie. Po śmierci założyciela, gdy zabrakło jego opowieści, placówka straciła na popularności i została zamknięta.
Muzeum Ziemi Puckiej – podobnie jak inne placówki muzealne – dostępne jest przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. To m.in. zachowanie dystansu, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk. Limity zwiedzających dla poszczególnych oddziałów to: 14 osób w „Kamienicy Mieszczańskiej”, 20 w „Szpitaliku” oraz 30 w Nadolu w skansenie „Zagroda Gburska i Rybacka”.