W gminie Borzytuchom powstanie nowy klub seniora
Dziennikarz S. Bartosik, 3 lipca 2025

W gminie Borzytuchom będą aktywizować starszych mieszkańców. Samorząd pozyskał 160 tys. zł z rządowego programu „Senior+”
To pieniądze na utworzenie klubu, w którym można kreatywnie spędzić czas i rozwijać swoje pasje. W tym celu trzeba wyremontować salę wiejską w Dąbrówce. – Będzie tam miejsce na aktywizację trzydziestu osób – opisuje wójt gminy Borzytuchom Jarosław Garbicz.
– Będziemy stwarzać warunki właśnie do tego, żeby seniorzy z naszej gminy mogli spotykać się, integrować w środku tak jak roku temu, żeby pobudzić to środowisko senioralne w naszej gminie. Jest to, można powiedzieć, kontynuacja takich działań, które zostały rozpoczęte przez chociażby tej Rady Gminy, która w grudniu poprzedniego roku podjęła uchwały o powołaniu gminnej Rady Seniorów. Kolejny krok do tego, żeby też seniorów tutaj zaangażować w to nasze życie.
Klub powstanie do końca października tego roku i w sumie będzie kosztował 400 tys. zł. Razem z gminą Borzytuchom dofinansowanie otrzymały też Malbork i Linia. W sumie do tegorocznego programu „Senior+” przystąpiło 41 pomorskich samorządów. Z tego pięć podjęło się utworzenia nowych placówek, a 36 wnioskowało o pieniądze na działanie już istniejących.