Andrzej Piaseczny – 50/50

Dziennikarz , 17 września 2021

Piosenka Dnia w Radiu Kaszëbë

„50/50” to trzeci singiel z wydanej 7 maja 2021 roku płyty Andrzeja Piasecznego o tym samym tytule. Tak o piosence „50/50” mówi Andrzej Piaseczny: – To tytułowa  piosenka z płyty, od której wziął początek cały projekt 50/50. Spotkanie z Kubą Badachem, który dał mi zadanie napisania części tekstu zanim jeszcze powstała muzyka, okazało się być dla mnie możliwością sformułowania motywu przewodniego dla całej płyty. Pół na pół oznacza więc współpracę z zaproszonymi do jej nagrania gośćmi, jest nawiązaniem do moich okrągłych urodzin, których celebracja przy okazji promocji materiału trwa nieprzerwanie cały rok, ale jest także (na co zwrócił mi uwagę producent płyty Michał Przytuła) odzwierciedleniem ludzkiego rozmyślania nad wypełnioną w połowie szklanką. Wprawdzie myślę, że zwykle jest ona dla mnie w połowie pełna, ale zawsze znajdą się do pokonania jakieś schody, na które wspinać się obawiamy.
A może już bać się niczego nie trzeba? Kiedy połówka za nami, do tego zupełnie satysfakcjonującego życia i twórczości, do głosu dochodzi świadomość tego, że nie na każde schody trzeba się koniecznie wspinać. Choćby nie wiem jak kusiły obietnicą spełnienia, niejednokrotnie okazuje się, że czeka ono tuż obok, a żeby je dostrzec wystarczy wziąć głęboki oddech i przestać się skupiać na trudnościach. „Można powiedzieć, że się znamy dobrze, może nie całkiem, ale choć w połowie..” a jeśli moi słuchacze mają ochotę na poznawanie mnie dalej, bardzo proszę – oto piosenka, od której zaczyna się drugie pół. 

 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: