ARiMR. Nabór wniosków o premię dla młodych rolników

Dziennikarz , 21 maja 2020

Nabór wniosków o premię dla młodych rolników rozpocznie się 3 czerwca – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pozyskać można 150 tys zł.

To pieniądze dla osób, które w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat. Trzeba też mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe albo uzupełnić je w ciągu 3 lat od doręczenia decyzji o przyznaniu premii. Kolejny warunek to posiadanie gospodarstwa rolnego o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpoczęcie w nim działalności nie wcześniej niż 2 lata przed ubieganiem się o wsparcie.

By otrzymać 150 tys zł trzeba utworzyć gospodarstwo rolne o wielkości ekonomicznej między 13 a 150 tys euro i powierzchni nie większej niż 300 ha. Premię należy przeznaczyć na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. kwoty musi zostać wydane na inwestycje w środki trwałe.

Wnioski o premie dla młodych rolników będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR od 3 czerwca do 1 sierpnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: