Nawet 900 tys. dla rolników – wnioski od 21 czerwca

Dziennikarz , 7 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 07.06.2021 08:55

Pięć naborów wniosków w jednym terminie zapowiada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rozpoczną się za dwa tygodnie i dotyczyć będą modernizacji gospodarstw rolnych.

O wsparcie będzie się można ubiegać we wszystkich jej obszarach. To rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego, nawadnianie oraz obszar związany z racjonalizacją technologii produkcji, zmianą jej profilu, zwiększeniem skali i poprawą jakości oraz wprowadzaniem innowacji. Pomoc na „Modernizację gospodarstw rolnych” we wszystkich obszarach jest przyznawana do wydatków przeznaczonych na realizację danej inwestycji. Standardowo wynosi 50 procent poniesionych kosztów kwalifikowanych. Jednak gdy o wsparcie ubiega się młody rolnik lub wspólnie kilku rolników, poziom dofinansowania jest wyższy i wynosi 60 procent. Limity pomocy wynoszą od stu tys zł na nawadnianie do 900 tys. zł na rozwój produkcji prosiąt.

Wnioski będzie można składać w ARiMRze od 21 czerwca do 19 sierpnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: