W Bolszewie w gminie Wejherowo dwa festiwale z udziałem mieszkańców

Dziennikarz , 9 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 9.08.2021, 5:55

W gminie Wejherowo szykują się do bicia rekordu Polski w liczbie osób rzeźbiących w jednym miejscu. Prowadzą też nabory chętnych do udziału we wrześniowym Kaszubskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży im. Remusa.

Rekord ma być ustanowiony 15 sierpnia na Festiwalu Rzeźby w drewnie. Można wcześniej poćwiczyć albo spróbować swoich sił. Wystarczy przyjść do ArtParku w Bolszewie, który od najbliższej środy zamieni się w wielki plener rzeźbiarski – mówiła na naszej antenie dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo Natasza Sobczak. By ustanowić rekord w rzeźbieniu potrzeba co najmniej 104 osób. W gminie Wejherowo chcą też zaangażować w działalność artystyczną dzieci i młodzież na festiwalu na początku września. To wypróbowana formuła, którą zainicjowały dwa lata temu letnie warsztaty teatralne. Dzieci mogą się już zgłaszać na casting do pokazu mody. Na Kaszubskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży ma być też m.in. wspólne malowanie i rzeźbienie scen z życia Remusa. Rozmowy o artystycznych propozycjach Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: