China International Beauty Expo w Szanghaju i Indie Beauty Expo w Nowym Jorku

Dziennikarz , 31 stycznia 2019

Pomorskie Firmy z branży kosmetycznej na Targach w Szanghaju i Nowym Jorku.
Dofinansowanie unijne na udział w tych wydarzeniach.

Producenci kosmetyków z Pomorza zyskają w 2019 r. niepowtarzalną szansę na rozwinięcie działalności eksportowej. Agencja Rozwoju Pomorza organizuje wspólne stoisko województwa pomorskiego na dwóch ważnych dla branży kosmetycznej wydarzeniach targowych – China International Beauty Expo w Szanghaju oraz Indie Beauty Expo w Nowym Jorku. Małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu zaprezentują swoją ofertę na dwóch największych rynkach kosmetycznych świata. Udział firm będzie w 85% sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) zapewnia uczestnikom targów indywidualne miejsca na własną ekspozycję w ramach wspólnego stoiska województwa pomorskiego, zorganizowanie rozmów B2B, usługi tłumacza oraz promocję w folderze informacyjnym. Organizator wyjazdu zapewnia również przelot i zakwaterowanie.

Targi CIBE Shanghai (06-08.05.2019)

CIBE Shanghai to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów kosmetycznych w Chinach. Na przestrzeni 230 000 m2 powierzchni targowej swoje produkty co roku prezentuje ponad 2 200 wystawców. Udział w targach to szansa na nawiązanie relacji handlowych z dynamicznie rozwijającym się rynkiem kosmetyków w Chinach, a także w szerszym ujęciu – w Azji.

ARP zabiera pomorskie firmy na targi do Szanghaju już po raz drugi. W ubiegłym roku uczestniczyła w nich m.in. firma Colway – producent naturalnego kolagenu.

– Wyjazd na targi pozwolił naszej firmie przyjrzeć się chińskiemu rynkowi konsumpcji kosmetycznej. Dowiedzieliśmy się sporo o gustach i preferencjach konsumenta – mówi Jarosław Zych, właściciel Colway. – Przekonaliśmy się również, że polskie produkty są w Chinach cenione i pożądane z powodu ich wysokiej jakości i rosnącego zapotrzebowania na luksusowe kosmetyki. Planując kolejny udział w targach chcemy rozpocząć wdrażanie przygotowanej strategii rozwoju naszego produktu na rynku chińskim – dodaje Jarosław Zych.

Targi CIBE odgrywają ważną rolę dla marek zagranicznych. Udział w wydarzeniu pozwala im zaistnieć na rynku Państwa Środka. Umożliwia również poznanie wrażliwości kulturowej i zrozumienie specyfiki rynku chińskiego. Organizatorzy deklarują wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, jak również pomoc innowacyjnym firmom kosmetycznym w sprostaniu wyzwaniom międzynarodowej konkurencji.

Targi Indie Beauty Expo w Nowym Jorku (21-22.08.2019)

Drugim kierunkiem ekspansji producentów kosmetyków z Pomorza będzie rynek amerykański. W Nowym Jorku pomorskie firmy zaprezentują się na Indie Beauty Expo 2019. Misją targów jest promowanie marek kosmetycznych oraz produktów odnowy biologicznej. Udział w rynku niezależnych producentów stale wzrasta, a wśród konsumentów popularne stały się kosmetyki ekologiczne i produkty wyspecjalizowane w danym obszarze, wyprodukowane z naturalnych składników.

Targi IBE odbywają się na całym świecie. W 2018 r. podczas wydarzenia zaprezentowało się ponad 250 marek. Targi odwiedziło 300 dziennikarzy i komentatorów, potwierdzając status IBE jako najbardziej prestiżowego wydarzenia w branży.

Podejmując decyzje o wejściu na rynki zagraniczne firmy kosmetyczne stają przed licznymi wyzwaniami.

– Trzeba przeprojektować wszystkie opakowania i składy kosmetyków, dlatego że w różnych krajach odbiorcy mają inne preferencje, różne panują tam temperatury, różne też właściwości muszą mieć kosmetyki – mówi dr Maciej Waszczyk z firmy Perfect Coll – wytwarzającej kosmetyki naturalne i kolagen rybi. –

– Zorganizowanie dofinansowanego wyjazdu na światowej renomy imprezy wystawiennicze stanowi dużą pomoc dla firm działających na rynkach zagranicznych i poszukujących nowych kontrahentów Mogą dzięki niej więcej środków przeznaczyć na inne działania związane z rozwijaniem ekspansji. Warto zatem skorzystać z pomocy, którą oferuje projekt Pomorski Broker Eksportowy. – podsumowuje Marek Choromański z-ca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza

Co należy zrobić, aby wziąć udział w targach?

Firmy zainteresowane udziałem w organizowanych w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy wyjazdach na targi kosmetyczne powinny złożyć do 11.02.2019 r. dokumenty aplikacyjne, które dostępne są na stronie www.brokereksportowy.pl oraz na stronie Agencji Rozwoju Pomorza pod następującymi linkami:

Targi CIBE Shanghai (06-08.05.2019) https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=5111&wiecej_news=1

Targi Indie Beauty Expo w Nowym Jorku (21-22.08.2019) https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=5113&wiecej_news=1

Więcej informacji: Anna Jafra, tel. (58) 32 33235; e-mail: anna.jafra@arp.gda.pl

O projekcie Pomorski Broker Eksportowy

Unijny projekt Pomorski Broker Eksportowy ułatwia firmom z sektora MŚP rozwój działalności na rynkach międzynarodowych. To pierwszy regionalny kompleksowy system wspierający działalność pomorskich przedsiębiorców za granicą. Kierowany jest zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych, jak również do prowadzących już działalność na rynkach zagranicznych. Główne działania realizowane w ramach projektu to umożliwianie przedsiębiorcom udziału w targach, konferencjach, seminariach, wsparcie działalności eksportowej grantami, wsparcie brokerów. www.brokersportowy.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: