Dzień otwarty z Etnofilologią Kaszubską

Dziennikarz , 9 marca 2020

Jutro „Dzień otwarty z Etnofilologią Kaszubską”. To część tegorocznych Targów Akademia na Uniwersytecie Gdańskim.

Wydarzenie zacznie się jutro i potrwa dwa dni. To okazja by poszukać wymarzonego kierunku studiów – swoją ofertę przedstawi blisko 60 uczelni z całej Polski. Będzie też można sprawdzić swoją wiedzę na próbnej maturze oraz odwiedzić niemal wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego – wejść do pracowni, podejrzeć jak pracują naukowcy i studenci. Na Wydziale Filologicznym odbędą się warsztaty, wykłady i spotkania z pisarzami. Studenci pierwszego roku etnofilologii kaszubskiej przygotowują warsztaty językowe „Miłota w zelim, to je jak zakòchac sã w kaszëbsczi etnofilologii?”. Zajęcia odbędą się 10 marca o 11:30 w dolnym holu budynku przy Wita Stwosza 55 – to Instytut Filologii Polskiej, Wydział Historyczny.

Przypomnę, że etnofilologię kaszubską można studiować tylko na UG. Nauka języka kaszubskiego – również od podstaw – zanurzona jest w kształceniu kulturowym. Przedmioty filologiczne zostały uzupełnione o historię Kaszubów, Pomorza i Polski oraz podstawy wiedzy z zakresu nauk społecznych. Profil praktyczny studiów oznacza przewagę aktywnych form pracy: ćwiczeń, warsztatów i różnych zajęć poza budynkiem uczelni, w tym praktyki w szkołach lub instytucjach kultury. Po szczegółowy harmonogram jutrzejszego Dnia Otwartego odsyłam na stronę Uniwersytetu Gdańskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: