Egzamin gimnazjalny w Darzlubiu się odbędzie

Dziennikarz , 11 kwietnia 2019

Dziś egzamin gimnazjalny się odbędzie – poinformowała szkoła w Darzlubiu w gminie Puck. To jedyna placówka w województwie pomorskim, w której uczniowie nie przystąpili wczoraj do testów.

Pierwszy dzień egzaminów, które są obowiązkowe by skończyć gimnazjum, zbiegł się z trzecim dniem strajku nauczycieli. W Darzlubiu przystąpili do niego wszyscy – za wyjątkiem zastępczyni dyrektora. Z tego powodu, oraz z braku możliwości powołania innych osób wskazanych przez Pomorskie Kuratorium Oświaty, dyrekcji szkoły nie udało się skompletować komisji egzaminacyjnej. Oznacza to, że uczniowie napiszą tam część humanistyczną najprawdopodobniej na początku czerwca. Dziś egzamin z części matematyczno – przyrodniczej odbędzie się bez problemów – informuje podstawówka w Darzlubiu.

Egzaminy gimnazjalne zakończą się jutro – sprawdzianem z języka obcego. Od poniedziałku natomiast trzydniowy maraton egzaminacyjny rozpoczną ósmoklasiści.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: