Balet romantyczny „Giselle” | 5 XI

Opera Bałtycka [Gdańsk]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 5 listopada 2021
Godzina: 19:00
Sprawdź dojazd : Opera Bałtycka
Adres: Aleja Zwycięstwa 15 Gdańsk
Program

Balet romantyczny „Giselle” Adolphe Adam

Dzieło z muzyką Adolphe Adama jest klasycznym baletem, spotykającym się z nieustannym zachwytem publiczności. Sam Czajkowski, wielki symfonik i twórca również muzyki baletowej, określał Giselle jako „poetycką, muzyczną i choreograficzną perełkę”.  Historia, w której splatają się dwie równoważące się miłości, do mężczyzny za życia i do tańca pod postacią wili, doskonale odzwierciedla romantyczne idee. O ich sile świadczy niesłabnące zainteresowanie Giselle i światem wił.

„Giselle” Opery Bałtyckiej to dzieło naszych czasów. Osadzona w nadmorskiej scenerii historia ukazuje wszystkie romantyczne założenia, a realizatorzy pokazują, że są to założenia nieobce również współcześnie. Kelnerka Giselle ulega urokowi przystojnego Alberta, który nad morze przyjechał się zabawić. Kiedy jednak dziewczyna odkrywa, że chłopak jest zaręczony, w dodatku z warszawską celebrytką, czuje się oszukana i wykorzystana, w efekcie zaś topi się w morskiej toni. Kim są kaszubskie wodnice? Czy tańcem można uzyskać wybaczenie? I co symbolizuje dzika róża? Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć można w gdańskiej realizacji „Giselle”.

Akt I spektaklu, przygotowany przez Emila Wesołowskiego, to wersja uwspółcześniona. 

Akt II przygotowali Wojciech Warszawski i Izabela Sokołowska-Boulton w oparciu o oryginalną choreografię Jeana Coralliego i Jules’a Perrota

Spektakle:

5 listopada godzina 19

6 listopada godzina 18

7 listopada godzina 17


Ceny biletów:

60-100 zł

Current track

Title

Artist