Vivat Cassubia | 19 III

Polska Filharmonia Kameralna [Sopot]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 19 marca 2022
Godzina: 18:00
Sprawdź dojazd : Polska Filharmonia Kameralna
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 12 Sopot
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/267914702168707/?ref=newsfeed
Program

19 marca 2022 roku o 18:00 w Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie (ul. Stanisława Moniuszki 12) z okazji Dzień Jedności Kaszubów odbędzie się koncert kaszubskiej orkiestry akordeonowej, do której nasz maestro Pawła A. Nowak (dyrygent corocznego bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach) zaprosi profesjonalnym muzyków.
Koncert po kaszubsku i po polsku poprowadzą Magdalena Kropidłowska i Aleksander Gosk.

W tym roku odchody Dnia Jedności Kaszubów przybiorą wyjątkową formę w niezwykłym miejscu. Po dwóch latach zawieszenia związanego z pandemią COVID-19 wracamy do oficjalnych obchodów DJK, jednak tym razem w innej formule. Profesjonalni akordeoniści przygotują prawdziwą ucztę dla każdego melomana.

Koncert jest biletowany. Koszt jednego biletu to 60 zł.
Bilety można kupić na: https://bart.interticket.pl/program/vivat-cassubia-7187

W programie znajdą się popularne oraz mniej znane kaszubskie tematy w opracowaniu na orkiestrę akordeonową. Część z nich stanowią gotowe już aranżacje autorstwa Krzysztofa Naklickiego, który przez kilkanaście lat działalności Kaszubskich Warsztatów Akordeonowych w Wejherowie przygotowywał specjalnie na ich potrzeby opracowania melodii naszego regionu, często zapomnianych, znanych tylko badaczom i etnomuzykologom. Drugą część programu stanowić będą zaaranżowane specjalnie na nasz koncert popularne tematy, które wykonywano wspólnie podczas poprzednich edycji święta. Aranżacje będą mieć charakter rozrywkowo-wirtuozowski. Utwory będą przedzielane słownymi przerywnikami nawiązującymi zarówno do samej muzyki, jak i historii święta.
Wydarzenie to ma charakter jednorazowy, jest to więc jedyna okazja, by zobaczyć i posłuchać tego szczególnego koncertu.

Organizatorami koncertu są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Miasto Sopot.
Koncert jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Sopotu. Sponsorem koncertu jest firma ASTE Sp. z o.o.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/267914702168707/?ref=newsfeed

Current track

Title

Artist