Egzotyczna wystawa pająków i skorpionów | 14-29 I

Centrum Handlowe Osowa [Gdańsk]


Zaplanuj wydarzenie
Data: 29 stycznia 2023
Godzina: 10:00
Sprawdź dojazd : Centrum Handlowe Osowa
Adres: Gdańsk
Program

Dla wszystkich, którzy szukają pomysłów na wartościowe spędzenie czasu podczas ferii, CH Osowa szykuje coś specjalnego. Już 14 stycznia można będzie tu zajrzeć do świata niesamowitych egzotycznych organizmów, znanych do tej pory z programów przyrodniczych, książek czy opowieści. A to za sprawą
egzotycznej wystawy żywych pająków i skorpionów.

Na wystawie będzie można zobaczyć z bliska 35 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów: pająki, skorpiony i inne bezkręgowce. Są wśród nich: czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków, ptasznik goliat, największy pająk na ziemi czy skorpiony o niesamowitych właściwościach, jak np. zmienianie koloru w świetle UV.

Doświadczeni opiekunowie będą dzielić się swoją wiedzą na temat tych egzotycznych stworzeń i zdradzą odwiedzającym różne ciekawostki przyrodnicze. Prawdziwą gratką dla najbardziej odważnych będzie jedyna w swoim rodzaju możliwość potrzymania łagodnego pająka na własnej dłoni i uwiecznienia tego na zdjęciu. Atrakcję pozowania z pająkiem odbędzie się o każdej pełnej godzinie, pod okiem przewodnika.

W dniu rozpoczęcia wystawy CH Osowa przygotowała dla swoich klientów specjalną akcję. Robiąc zakupy za minimum 150 zł i zgłaszając się na stoisko promocyjne, można będzie otrzymać bilety na wystawę w prezencie. Akcja odbędzie się 14 stycznia w godzinach 11.00-18.00. Liczba prezentów jest ograniczona. Dodatkową okazją do zdobycia wejściówek będzie również konkurs na fanpage galerii na Facebooku.

„W samym środku zimy zapraszamy wszystkich do egzotycznego świata. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaproponować mieszkańcom Trójmiasta taką niesamowitą atrakcję. Wystawa będzie z pewnością nie tylko wartościową lekcją przyrody dla uczniów szkół, ale niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich, bez względu na wiek. Zapraszamy na nią również całe rodziny z dziećmi oraz grupy zorganizowane” – mówi Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Wszystkie okazy umieszczone będą w bezpiecznych, zamkniętych terrariach, w warunkach odzwierciedlających naturalne. Szklane ściany gwarantują odwiedzającym bezpieczne oglądanie, pozwalają także bez ograniczeń na filmowanie i fotografowanie egzotycznych zwierząt.

Wystawa potrwa do 29 stycznia. Można ją odwiedzać codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych, w godz. 10.00-20.00. Bilety dostępne są w kasie wystawy lub pod zamieszczonymi poniżej zdjęciami.

Current track

Title

Artist