Gwiazdy malują gwiazdy | 17 XII

[Gdańsk]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 17 grudnia 2021
Adres: Gdańsk
Program

Jacek Rozenek, Abelard Giza, Tomek Ciachorowski, Magda Wójcik, Joanna Przetakiewicz i wiele, wiele innych gwiazd bierze udział w akcji Fundacji Hospicyjnej. Gwiazdy malują bombki!

Każdego roku w grudniu celebrujemy trzy duże wydarzenia – Boże Narodzenie, Mikołajki i Gwiazdy Malują Gwiazdy. Także w 2021 roku tradycji stanie się zadość. Podobnie jak w latach minionych znane osoby z życia publicznego wsparły Fundację Hospicyjną, dekorując bombki, które trafią na licytację.

W tym roku fajerwerki odpalamy wcześniej niż w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Podczas tej edycji akcji własnoręcznie pomalowali dla nas bombki między innymi Rafał Olbiński, Joanna Przetakiewicz, Kasia Sowińska, Małgorzata Foremniak, Tomasz Kammel, Tomasz Ciachorowski, czy Mariusz Fyrstenberg. Gwiazdorska obsada fundacyjnego wydarzenia, to gwarancja niezwykłych i unikatowych bombek wykonanych z otwartym sercem.

Wspaniałą , wyjątkową bombkę namalował dla nas, również będący po udarze Jacek Rozenek. Aktor mimo wielu problemów, namalował kropki, które są jego autografem. Z powodu choroby Pan Jacek nie jest wstanie ukazać swoich artystycznych – malarskich wizji. ( Filmik w załączniku).

Inauguracja akcji odbędzie się 6 grudnia, natomiast od 7 do 17 grudnia będziemy prowadzili licytację na portalu Allegro Charytatywni, facebookowym Bożonarodzeniowym Bazarku dla Hospicjum Dutkiewicza. Cały dochód z naszego bombkowego wydarzenia zostanie przeznaczony na działalność Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Bieżąca edycja akcji będzie miała szczególny wymiar. Po raz pierwszy na równi z bombkami będziemy licytowali rzeźbę Świętego Mikołaja, którą specjalnie przygotował Robert Wyskiel, artysta tworzący w drewnie.

Korzenie Gwiazdy Malują Gwiazdy sięgają 2009 roku, kiedy po raz pierwszy odbyło wspólne malowanie bombek. Bieżąca edycja, to druga odsłona akcji, którą z uwagi na pandemię w całości zrealizowaliśmy korespondencyjnie.

Link do wydarzenia na Facebooku –  https://fb.me/e/8XFzjqwFP

Link do allegro: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-hospicyjna/cele/wsparcie-hospicjum-dla-dzieci-i-doroslych-im-ks-e-dutkiewicza-sac-w-gdansku-2

Current track

Title

Artist