Koncerty w Fosie Miejskiej

Fosa Miejska [Chojnice]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 12 lipca 2024
Godzina: 19:00
Sprawdź dojazd : Fosa Miejska
Adres: Grobelna Chojnice
Program

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 12 lipca 2024r. o godz. 19.00 do Fosy Miejskiej na wakacyjny wieczór pełen oryginalnego, lokalnego brzmienia. Wystąpią: formacja Space Bash & Henio oraz Szymon Jakubek i zespół Pierwiastek z Trzech.

Jako pierwsi zagrają młodzi i ambitni muzycy z Kościerzyny. Space Bash & Henio oraz Szymon Jakubek to projekt rockowo – rapowy. Trzon zespołu tworzą Sebastian Brandt (gitara elektryczna), Łukasz Synnak (perkusja) i Ania Baca (gitara basowa). Z „Heniem”, czyli Radosławem Hendrychem, który działa na kościerskiej (i nie tylko) scenie rapowej od ponad dekady, muzycy współpracują od dwóch lat. Henio działa na kościerskiej (i nie tylko) scenie rapowej od ponad dekady. Na swoim koncie ma występy supportujące m.in. O.S.T.R, Ten Typ Mes, Pih, Pokahontaz. Wspólnie
wydali dostępny w serwisach streamingowych i na płytach CD album „Okazja”. Na krążku gościnnie zaśpiewał też Szymon Jakubek.

W ten piątkowy wieczór chojnicka publiczność będzie miała też okazję posłuchać zespołu Pierwiastek z Trzech czyli niezwykłego, siostrzanego duetu: Adriany Owczarczyk i Pauliny Szymlek, którym towarzyszyć będą muzycy: Adam Kasza ( gitary), Piotr Dudek (perkusja), Jakub Kreft (gitara basowa, synth).

Artystki mają ma na koncie dwa albumy muzyczne: „Pomiędzy chmurami” (2018 r.) i „Relacje” ( 2023 r. ). Ten ostatni powstał we współpracy z duetem producenckim: Dawidem Korbaczyńskim i Piotrem Plutą, odpowiedzialnych m.in. za kompozycje zespołu Mikromusic. Na płycie folkowo-elektroniczne brzmienia łączą się z harmonijnym śpiewem, zostawiając przy tym przestrzeń dla samej muzyki, w której królują gitarowe dźwięki, będące punktem wyjścia do tworzenia kompozycji utrzymanych w nurcie Indie-folk/pop. Uwagę zwracają także teksty
utworów, które ukazują prawdziwą duszę ludzkiego doświadczenia, odzwierciedlając codzienne troski, radości i przemyślenia. Obecnie siostry pracują nad materiałem na trzeci album. Warto dodać, że Adriana i Paulina wzięły udział w 12. edycji The Voice of Poland, w której pod skrzydłami Justyny Steczkowskiej dotarły do ćwierć finału.

Amfiteatr Fosa Miejska
piątek, 12 lipca, godz. 19.00
Wstęp wolny!

Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: