Spektakl – Cudowna Terapia | 3 XII

Scena Teatralna NOT [Gdańsk]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 3 grudnia 2021
Godzina: 20:00
Sprawdź dojazd : Scena Teatralna NOT
Adres: ul. Rajska 6 Gdańsk
Program

komedia terapeutyczna

rezyseria: DARIUSZ TARASZKIEWICZ . 

przeklad: Marek Szalsza / 

komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci,  którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”. 

Obsada: Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska / Małgorzata Lewińska,  Dariusz Kordek / Marcin Kwaśny,  

Artur Pontek /Andrzej Młynarczyk / Dariusz Taraszkiewicz 

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz 

scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz, przekład: Marek Szalsza,  

choreografia: Krzysztof Hulboj, Janja Lesar, muzyka: Krzysztof Matysiak 

Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu  przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki,  syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i  zaskakującą inscenizację. 

ZAMIAST DO GABINETU – ZAPRASZAMY DO TEATRU NA CUDOWNĄ  TERAPIĘ!

*OBSADA WYMIENNA 

Joanna – Dominika Ostałowska (wymiennie z Edytą Jungowską i Olgą Bończyk) – egzystencjalna  zapaśniczka, kobieta z pretensją, Walenty – Dariusz Kordek (wymiennie z Marcinem Kwaśnym) –  nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek, to  doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się  jednak do wybitnego psychoterapeuty – Artur Pontek (wymiennie z i Dariuszem  Tarszkiewiczem), tym samym dając sobie ostatnią szansę. Czy za pomocą tradycyjnych metod i  ćwiczeń uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest  urządzanie sobie piekła ? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego  profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Co takiego może zrodzić  się kilkadziesiąt metrów pod wodą? 

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki D. Glattauera  „Cudowna terapia”.  

Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych  aktorów: Dominiki Ostałowskiej („M-jak miłość”), Edyty Jungowskiej („Na Dobre i Na Złe” „2 XL”) i  Olgi Bończyk (”Na dobre i na złe”), grających naprzemiennie Joannę, Dariusza Kordka („W  labiryncie”, „Bodo”, „Twoja twarz brzmi znajomo”) – scenicznego Walentego i aktora młodego  pokolenia – Artura Pontka („Ojciec Mateusz”, „Prosto w serce”, „Doręczyciel”), grającego postać  psychoterapeuty. 

ZAMIAST DO GABINETU – ZAPRASZAMY DO TEATRU NA CUDOWNĄ TERAPIĘ!

Current track

Title

Artist