XXVIII Ogólnopolski Konkurs Haftu Kaszubskiego | 15 VI

Gminny Dom Kultury [Linia]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 15 czerwca 2023
Godzina: 13:00
Sprawdź dojazd : Gminny Dom Kultury
Adres: Linia
Program

Konkurs Haftu Kaszubskiego powraca. Wystartowała 28. edycja akcji organizowanej przez Gminny Dom Kultury w Lini. Początkowo była to impreza o zasięgu gminnym, później rozrosła się do imprezy powiatowej, a następnie wojewódzkiej. Obecnie konkurs jest wojewódzkim jedynie z nazwy, bowiem od lat swoje prace przesyłają na niego hafciarki i hafciarze spoza Pomorza (m.in. ze Śląska, Wielkopolski, Małopolski, Kujaw czy Mazur).

Na konkurs dopuszczone są wyłącznie prace dotyczące haftu kaszubskiego (szkoły: wdzydzka, żukowska, wejherowska, pucka, borowiacka, tucholska, słupska, gdańska oraz haft czepcowy).

Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu jest Edmund Szymikowski – dawny dyrektor lińskiego domu kultury oraz hafciarz. Za swój dorobek twórczy i zaangażowanie na rzecz rozwoju i propagowania haftu kaszubskiego został odznaczony w 2021 r. Medalem Stolema.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zainteresowani udziałem proszeni są o dostarczenie kart zgłoszenia do 31 marca 2023 r. mailowo (gok@gminalinia.com.pl) bądź pocztą tradycyjną na adres: Gminny Dom Kultury w Lini, ul. Turystyczna 3, 84-223 Linia. Gotowe prace należy dostarczyć do siedziby GDK w godzinach 8:00 – 17:00 lub wysłać drogą kurierską do 12 maja. Komisja będzie oceniać otrzymane prace w dniu 17 maja. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 15 czerwca o godz. 13:00 w GDK w Lini.

Current track

Title

Artist