Gdynia i Uniwersytet Morski będą ściślej współpracować, na początek w obszarach miejskiej mobilności, transportu i logistyki. Podpisano porozumienie w tej sprawie
Pozwoli ono na bardziej efektywne planowanie wspólnych działań badawczo-rozwojowych miasta i uczelni. – Wzmocni też relację partnerską – oceniają: Tadeusz Szemiot, przewodniczący Rady Miasta oraz Dariusz Barbucha, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Kolejny etap, kolejny element bardzo bogatej współpracy, którą rozwijamy. Ta umowa to pewne ramy, które będą ulegały konkretyzacji w momencie uruchamiania poszczególnych wspólnych działań, czy to badawczych, czy rozwojowych dla naszego miasta. Porozumienie dzisiejsze dotyczy mobilności miejskiej, natomiast traktujemy to jako początek szerszego porozumienia, w którym my jako Uniwersytet Morski wraz z gronem naszych specjalistów będziemy w stanie świadczyć usługi eksperckie, doradcze w zakresie turystyki, w zakresie portów morskich, ale również jesteśmy gotowi na poszerzenie współpracy w zakresie również promocji miasta.
Porozumienie dotyczy m.in.: wspólnego prowadzenia projektów i analiz dotyczących zrównoważonego rozwoju, badań terenowych na temat miejskiej mobilności czy też organizacji warsztatów i szkoleń. Ostatnio współpraca miasta i uczelni dotyczyła na przykład badań dla stworzenia profilu dostaw na ulicach: Świętojańskiej, Starowiejskiej i Abrahama czy funkcjonowania węzła transportowego Gdynia Główna.