Gdynia. Lato bez Festiwalu Kultur Świata Globaltica

Dziennikarz , 5 maja 2020

Lato w Gdyni tym razem bez Festiwalu Kultur Świata Globaltica. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji.

Festiwal odbywał się w Gdyni nieprzerwanie od 2005 roku zaznajamiając uczestników z odmiennymi tradycjami i religiami. Spotkanie z muzyką z różnych stron świata miało się odbyć pod koniec lipca. Decyzję o jego odwołaniu podjęto z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie, prognozy dotyczące jej rozwoju, restrykcje oraz ograniczenia w przemieszczaniu się – szczególnie w ruchu międzynarodowym. Globaltica ma się odbyć za rok, a jej organizatorzy zapowiedzieli aktywność w czasie pandemii – głównie w internecie. Zwrot pieniędzy za bilety i karnety zakupione na tegoroczną edycję odbędzie się automatycznie w ciągu najbliższych dni.

To kolejna, duża impreza odwołana w Gdyni w związku z epidemią koronawirusa. W tym roku nie odbędzie się także Open’er Festival, a termin następnej edycji wyznaczono na 30 czerwca przyszłego roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: