Gdyńskie obchody 94. rocznicy nadania praw miejskich

Dziennikarz , 31 stycznia 2020

Foto: gdynia.pl
Klëka Radia Kaszëbë 31.01.2020 11:55

Gdynia przez trzy dni będzie świętować swoje 94-te urodziny. Oprócz oficjalnych uroczystości będzie m.in. impreza w Gdynia Arenie czy premiera albumu fotograficznego i filmów o przeszłości miasta.

Rocznica otrzymania praw miejskich mija 10 lutego, ale świętowanie zacznie się dwa dni wcześniej. Będzie to tradycyjna już urodzinowa impreza przygotowana z myślą o seniorach.

Wstęp na imprezę w Gdynia Arena jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej odebrać zaproszenia w Centrum Aktywności Seniora. Również 8 lutego na urodzinowych gości będzie czekał Konsulat Kultury z premierą albumu Andrzeja Jastrzembskiego poświęconego Gdyni. Przez cały weekend bezpłatny będzie wstęp do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie 9 lutego przygotowano też dodatkowe atrakcje.

Także w niedzielę odbędzie się uroczysta msza święta z wojskową asystą honorową – o 10:00 w parafii przy ulicy Armii Krajowej. Część oficjalna obchodów 94. urodzin Gdyni odbędzie się 10 lutego.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: