Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim do 1 lipca

Dziennikarz , 17 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 17.06.2019 09:55

W Gdyni rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Potrwa do 1 lipca.

– Nie ma przy tym podziału na inwestycje i tzw. zadania miękkie ani duże czy małe – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

Łączna pula to ponad 10 mln zł. Gdynianie wybierać będą spośród 275 pomysłów na zmiany w mieście. Z tego 15 to zupełna nowość, czyli projekty miejskie. Reszta to zadania w dzielnicach. Głosować może każdy mieszkaniec Gdyni niezależnie od wieku. Zarówno na poziomie miejskim jak i dzielnicowym wskazać można maksymalnie po 5 projektów.

Oddać głos można do 01 lipca, wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie posiadający dostępu do sieci mogą się zgłosić m.in. do Laboratorium Innowacji Społecznych, biura dowolnej rady dzielnicy czy Urzędu Miasta Gdyni. Pomocą służą też tzw. mobilne punkty, które można spotkać m.in. na głównych ulicach miasta. Zagłosować będzie można również podczas miejskich imprez – jak Cuda Wianki czy Nocny Bieg Świętojański.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: