Gmina Stężyca doceniona za program wsparcia seniorów nagrodą Hit Regionów 2019

Dziennikarz , 5 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 05.07.2019 07:55

Gmina Stężyca nagrodzona prestiżową nagrodą „HIT Regionów 2019” Kujaw i Pomorza. Kapituła Konkursu Gospodarczo – Samorządowego doceniła „opracowanie i wprowadzenie własnego 5-letniego programu działań na rzecz osób starszych”.

– Wsparcie seniorów z gminnego budżetu to unikatowe rozwiązanie, dlatego cieszy że zostaliśmy docenieni – wójt Tomasz Brzoskowski.

Obejmie od mieszkańców gminy Stężyca powyżej 65 roku życia. Od nowego roku samorząd dopłaci im do 200 zł miesięcznie do lekarstw. Wprowadzona zostanie też karta seniora uprawniająca do zniżek w wybranych punktach usługowych np. u fryzjera.

W Stężycy policzyli, że z programu korzystać może 1 tys 300 osób. Przez 5 lat gmina wyda na ten cel 5 mln złotych. Polityce prorodzinnej i społecznej poświęcone będzie w przyszłym tygodniu otwarte spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odbędzie się 10 lipca o 13:00 w Urzędzie Gminy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: