Gmina Stężyca rusza z nowymi inwestycjami

Dziennikarz , 18 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 18.03.2021 08:55

Nowe ścieżki rowerowe, hale sportowe i świetlica wiejska. Gmina Stężyca przymierza się do rozpoczęcia nowych inwestycji po blisko rocznej przerwie związanej z pandemią.

Nowe przedsięwzięcia wstrzymano pod koniec maja ubiegłego roku. Wyjątkiem były tylko inwestycje, na które podpisano już umowy. – Teraz wiemy, że obostrzenia i sytuacja epidemiczna nie odbiły się tak bardzo na gminnym budżecie – mówi wójt Stężycy Tomasz Brzoskowski – stąd decyzja o rozpoczęciu nowych zadań. Powstanie odcinek ścieżki rowerowej w Kamienicy Szlacheckiej. W Borucinie wyremontowany zostanie chodnik, który połączy trasy w kierunku Kamienicy Szlacheckiej i Łączyna. W najbliższych planach jest budowa świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi.

Rozpoczęły się też przygotowania do budowy nowych hal widowiskowo – sportowych w Klukowej Hucie i Kamienicy Szlacheckiej. Powstaną w miejscu rozbieranych właśnie sal pneumatycznych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: