Gości hotelowych obsługuje jak wicemistrz. Dawid Miotk z Żukowa wywalczył srebro na EuroSkills w Gdańsku

Dziennikarz , 12 września 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 12.09.2023, 07:55

Dawid Miotk z Żukowa ze srebrnym medalem EuroSkills 2023. Wywalczył go w kategorii „obsługa gości hotelowych”.

Najważniejsze w Europie zawody umiejętności branżowych odbyły się w Gdańsku. Przez trzy dni wzięło w nich udział ponad pół tysiąca młodych profesjonalistów z 32. krajów Europy. O miano mistrzów kontynentu walczyli w 42. konkurencjach zawodowych. Dla Dawida taka rywalizacja to nie pierwszyzna, bo brał już udział w zawodach na poziomie światowym w Szwajcarii. Start przed własną publicznością uważa jednak za największe wyzwanie. Medal doskonałości wywalczył jeszcze jeden przedstawiciel Pomorza. To Alan Kaczkowski, który poradził sobie z najtrudniejszymi metodami spawania.

Podczas EuroSkills w Gdańsku reprezentanci Polski wywalczyli w sumie 13 medali.