IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

Dziennikarz , 2 stycznia 2019

Powalone drzewa i zerwane konary, do tego silny wiatr i zawieje śnieżne. Pogoda dziś nie rozpieszcza i w takim wydaniu ma się utrzymać przez najbliższe dwa dni.

– Pomorscy strażacy interweniowali już ponad 100 razy, na szczęście nikt nie został ranny – mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, Łukasz Płusa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Najmocniej wiać ma dziś w powiatach nadmorskich – do 95 km/h. Na Bałtyku szaleje sztorm. Na środkowych i południowych Kaszubach biało, obficie pada śnieg, a wiejący wiatr powoduje zawieje i zamiecie. Wydano też hydrologiczne ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia. Przewidywany jest wzrost poziomów wód powyżej stanów alarmowych i tzw. cofka. Przybywa też miejsc bez prądu. Jak podaje serwis informacyjny grupy Energa, w tej chwili prądu nie ma w kilkunastu miejscowościach, głównie w okolicach Lęborka, Wejherowa i Pucka.

Klëka Radia Kaszëbë, 02.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: