Jastrzębia Góra w gminie Władysławowo świętuje stulecie

Dziennikarz , 21 czerwca 2021

W Jastrzębiej Górze dziś uroczyste obchody stulecia tej miejscowości w gminie Władysławowo. Potrwają przez cały rok.

Jej rozwój rozpoczął się w okresie międzywojennym ubiegłego wieku, gdy wybudowano tu pensjonaty i wille. Dziś to nadmorski kurort. Jastrzębia Góra jest też najdalej na północ wysuniętą miejscowością w Polsce.

Ważne momenty w jej historii przedstawiono na muralu, który zostanie odsłonięty o 16:00. Będzie też retro przystanek na Promenadzie Światowida, gra miejska „Bądź jak jastrząb” oraz o 18:30 historyczny spacer z przewodnikiem ze zbiórką przy fontannie. Imprezą towarzyszącą jest plener malarski przy Gwieździe Północy: dziś i jutro od 16:00 do 20:00. Wieczorem za pośrednictwem internetu będzie można obejrzeć reportaż promujący Jastrzębią Górę. Część pierwsza „Historia” zostanie opublikowana o 19:00 na stronie internetowej Gminy Władysławowo, profilu Facebook oraz platformie YouTube.

W ramach obchodów stulecia Jastrzębiej Góry w tym roku wydane zostaną także okolicznościowe publikacje: album fotograficzny, komiks ze słynną windą z klifu na plażę oraz pocztówki. Planowane są też wystawy czasowe, plener artystyczny, wakacyjne historyczne spacery z przewodnikiem miejskim oraz reportaże i quizy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: