Jest jeszcze czas by wesprzeć jednym procentem organizacje pożytku publicznego

Dziennikarz , 26 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 26.05.2020 11:55

Wspieraj co lokalne – zachęcają m.in. w Luzinie i Gdyni. W tym roku jest więcej czasu by zadbać o przekazanie 1 procent organizacjom pożytku publicznego.

Przepisy wprowadzone w Tarczy Antykryzysowej przewidują taką możliwość do 1 czerwca przy składaniu rocznego zeznania podatkowego, a w przypadku korekty do 30 czerwca. Wystarczy wpisać numer KRS, by 1% podatku zamiast do państwowej kasy zasilił konto wybranego stowarzyszenia czy klubu. Na wsparcie liczy m.in. Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne w Luzinie.

– W tym roku będzie szczególnie cenne – mówi Piotr Klecha.

Do lokalnego patriotyzmu podczas rozliczania się z fiskusem od lat zachęcają w Gdyni. 1% chętnie przekazują ludzie młodzi i seniorzy, a trzeba przypominać o tej możliwości zapracowanym osobom w średnim wieku – mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Korzystający z usługi Twój e-PIT mają automatycznie wskazaną organizację pożytku publicznego z ubiegłorocznego rozliczenia. Osoby, które nie składają zeznania podatkowego – renciści czy emeryci – by przekazać 1% muszą złożyć oświadczenie PIT-OP. Jego wypełnienie polega jedynie na wpisaniu numeru KRS.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: