Kaszubska Nagroda Literacka oraz konkurs na Pomorską i Literacką Książkę Roku

Dziennikarz , 26 października 2021

foto: Skarbnica Kaszubska

Kto dołączy do laureatów Kaszubskiej Nagrody Literackiej? Okaże się jutro na gali w Gdańsku połączonej z rozstrzygnięciem konkursu Pomorska Nagroda Literacka Wiatr od Morza.

Klëka Radia Kaszëbë 26.10.2021, 15:55

Najważniejsze wyróżnienie dla piszących po kaszubsku przyznawane jest za konkretne dzieło literackie lub naukowe wydane w poprzednim roku oraz za całokształt twórczości. To czwarta edycja. W poprzednich doceniono Stanisława Janke, Krystynę Lewnę i Adama Sikorę. Organizatorem Kaszubskiej Nagrody Literackiej jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej, ale funduje ją samorząd naszego województwa. Kaszubska Nagroda Literacka zostanie wręczona razem z Pomorską Nagrodą Literacką, także ustanowioną przez samorząd naszego województwa. To wyróżnienie dla autorów zamieszkałych i tworzących na Pomorzu bądź twórców dzieł, które w istotny sposób korespondują z naszym regionem.

Gala odbędzie się jutro o 18:00 w Centrum Świętego Jana w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: