Kaszubską truskawką promowano smaki Kaszub w samolotach PLL LOT

Dziennikarz , 26 czerwca 2025

truskawki-ferstiwal
fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë 26.06.2025, 14:55

Truskawka kaszubska jest dziś podniebną ambasadorką Pomorza. Zajadają się nią dzisiaj pasażerowie samolotów rejsowych Polskich Linii Lotniczych LOT

W ten smaczny sposób chce przyciągnąć wakacyjnych turystów Pomorska Regionalna Organizacja Turystycznej. Jak podkreśla Magdalena Węgrowicz – kaszëbskô malëna znalazła się na drugim miejscu w tegorocznym rankingu stu najlepszych owoców świata kulinarno-turystycznego serwisu TasteAtlas.

– Wiadomo, że kaszubska truskawka jest jedyna, niepowtarzalna o wyjątkowym smaku. Po drugie chcieliśmy też tą akcją zachęcić pasażerów do tego, żeby przypomnieli sobie może o planach wakacyjnych, żeby ta kaszubska truskawka naprowadziła ich troszeczkę na to, że można rozważyć zaplanowanie pobytu właśnie na Kaszubach.

W kaszubskich truskawkach wszyscy będą się mogli rozsmakować w sobotę w Chmielnie. Będzie gwiazdą 9-tego festiwalu z kulinarnymi pokazami i degustacjami. Punktem kulminacyjnym imprezy na stadionie gminnym będzie o 12.00 bicie rekordu Polski w największej ilości rogalików z truskawką kaszubską.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *



The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Czytaj dalej

Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: