Kolejna odsłona regat o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Dziennikarz , 27 maja 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 27.05.2024, 07:44

Przy słabych warunkach wiatrowych odbywała się trzecia część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym. Komplet wyścigów udało się rozegrać tylko pierwszego dnia

W klasie ILCA 6 nie było zaskoczenia. Lilly May Niezabitowska z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg przyjechała do Krynicy Morskiej opromieniona złotym medalem mistrzostw Europy do lat 21. Nie dała rywalkom szans. W olimpijskiej klasie iQFoil rozegrano pięć wyścigów. Najlepsi okazali się zawodnicy Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Wśród kobiet Maja Kuchta, a wśród mężczyzn Stanisław Trepczyński, który ostatnio pływał mało bo przygotowywał się do matury.

Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego rozegrano w trzech częściach począwszy od 18 maja. – Startowali zawodnicy niemal we wszystkich konkurencjach, w których prowadzimy szkolenia – podsumował prezes PZŻ Tomasz Chamera. W sumie na Zalewie Wiślanym ścigało się ponad 700. żeglarzy w 16 klasach regatowych.

fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: