Kompleksowy remont szpitala w Pucku coraz bardziej realny

Dziennikarz , 16 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 16.04.2021 08:55

W Puckim Szpitalu szykuje się kompleksowy remont. Samorząd powiatu puckiego pozyskał na ten cel kolejne dofinansowanie.

Na termomodernizację dwóch szpitalnych budynków potrzeba 13bmln zł. Najnowszy zastrzyk finansowy to 2 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Razem z 4 milionami zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pozwolą zacząć pierwszy etap prac. Jak mówi pucki starosta powiatowy Jarosław Białk – będzie to możliwe jak tylko skończą się procedury rozpoczęte w 2016 roku po pozytywnej decyzji o pierwszym dofinansowaniu. W oczekiwaniu na pierwszą dotację zakres prac poszerzono m.in. o wymianę instalacji elektrycznej. Planowana jest też wymiana okien i drzwi, modernizacja systemu ogrzewania, ocieplenie budynków i montaż paneli fotowoltaicznych. Remont będzie prowadzony etapami – w miarę pozyskiwania nowych środków oraz by umożliwić pracę szpitala.

Samorząd powiatu puckiego jest też już bliski rozpoczęcia innej inwestycji w Szpitalu Puckim. Budowa bloku operacyjnego może ruszyć w tym roku, o ile uda się pozyskać dofinansowanie. Decyzja w tej sprawie 
spodziewana jest w najbliższych tygodniach.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: