LGR Kaszuby z Chmielna zaprasza w piątek na pokaz filmu Przygody Remusa.

Dziennikarz , 24 stycznia 2019

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby z Chmielna zaprasza w piątek na pokaz filmu Przygody Remusa. To półgodzinna animacja stworzona niedawno przez pasjonatów z Fundacji Aby Chciało Się Chcieć.

Film zrealizowany jest w technice poklatkowej, na jego potrzeby wykonano kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. To streszczenie najważniejszych wątków kaszubskiej epopei Majkowskiego, ”Życie i Przygody Remusa”. Skierowany jest głównie do dzieci, ale i dorośli mogą zaznajomić się z tą najważniejszą kaszubską powieścią, zaprasza autor, Piotr Zatoń. Pokaz animowanego filmu „Przygody Remusa”, odbędzie się w najbliższy piątek w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie o godzinie 18.00. Będzie połączony z wystawą rzeźb Ireny Brzeskiej oraz minirecitalem Pawła A. Nowaka – twórcy muzyki do filmu. Po projekcji organizatorzy zapraszają na kawę i rozmowy o sztuce, życiu i przyszłości. Wstęp wolny.

Klëka Radia Kaszëbë, 24.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: